Praca za granicą z zakwaterowaniem

image

Dla wielu osób wyjeżdżających do pracy za granicę jednym z najpoważniejszych wyzwań, z jakimi muszą się zmierzyć, jest znalezienie dogodnego miejsca zamieszkania na czas pobytu. Problem ten możemy obejść, podpisując umowę na pracę za granicą z zakwaterowaniem. Którzy pracodawcy oferują tego typu zatrudnienie?

Poszukiwanie miejsca zamieszkania po przylocie do kraju, w którym zamierzamy pracować, bywa bardzo stresujące. Imigrantom zazwyczaj zależy na tym, by było to miejsce o możliwie jak najmniejszym czynszu, na dodatek w pobliżu miejsca zatrudnienia i oczywiście dostępne od zaraz.

W praktyce mieszkania, czy też pokoje, w których przychodzi im spędzić pierwsze tygodnie emigracji zarobkowej, często są ciasne i o bardzo niskim standardzie. A to dodatkowo potęguje poczucie wyobcowania i stres związany z przystosowywaniem się do nowych warunków życia.

Zalety pracy z zakwaterowaniem

Dobrym pomysłem jest zatem poszukanie takiej pracy za granicą, w której zatrudniony ma zapewnioną nie tylko pensję, ale również zakwaterowanie. Warto skorzystać z tej opcji, szczególnie jeśli nie znamy języka obowiązującego w kraju, do którego się wybieramy i jedziemy do niego pierwszy raz. Nieznajomość cen wynajmu, a także trudności w poruszaniu się po obcym mieście mogą doprowadzić do sytuacji, w której albo znacząco przepłacamy za pokój lub mieszkanie warte o wiele mniej, albo wynajmujemy je w miejscu bardzo niekorzystnym komunikacyjnie.

Praca z zakwaterowaniem często oznacza również, że będziemy mieszkać razem z innymi osobami, zatrudnionymi w tym samym miejscu. Dla niektórych jest to dogodna sytuacja, ponieważ ułatwia wymianę doświadczeń i wzajemną pomoc osób, które znalazły się w podobnej sytuacji. Niemniej inni po pracy woleliby oderwać się od myśli od niej i znaleźć w zupełnie innym otoczeniu – dla nich praca z zakwaterowaniem może stanowić element uciążliwy.

Pamiętajmy też, że pracodawca pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem podwładnych, najczęściej po prostu pomniejszając ich wynagrodzenie. Osoby, które chciałyby oszczędzić więcej i dodatkowo znają rynek nieruchomości, często mogą znaleźć dogodne i tańsze miejsce zamieszkania. Ponadto, znajdując mieszkanie na własną rękę, stają się mniej zależni od pracodawcy – szybciej uczą się języka i przystosowują do nowych warunków życia. Jak widać, takie rozwiązanie ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

Kto najczęściej oferuje pracę z zakwaterowaniem?

Oferty zatrudnienia tego typu pojawiają się w praktycznie wszystkich branżach. Bardzo wiele ogłoszeń o pracę z zakwaterowaniem od zaraz dotyczy:

  • opiekunów osób starszych,
  • opiekunów do dzieci,
  • pracowników budowy,
  • hydraulików,
  • elektryków,
  • spawaczy,
  • monterów maszyn,
  • pracowników platform wiertniczych,
  • sprzątaczek, portierów i innych pracowników hoteli,
  • kelnerów.

Zostaw komentarz


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *