Praca za granicą i rozłąka z rodziną. Jak sobie radzić?

image

Sposoby na tęsknotę za rodziną:

Na emigrację decyduje się nie tylko młodzież bez żadnych zobowiązań rodzinnych. Do pracy za granicę często wyjeżdżają mężczyźni, których głównym celem jest zarobienie na godne życie swojej żony i dzieci. Tęsknota za domem jest w wielu przypadkach jednym z największych mankamentów wyjazdu do odległych krajów. Jednocześnie większość emigrantów twierdzi, że żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować im rozłąki z rodziną.

Zastanawiacie się nad tym, czy istnieją sposoby na to, aby zneutralizować smutek wynikający z tęsknoty za krajem i rodziną? Oczywiście, że tak! Oto propozycje dla emigrantów:

  • Poznawaj okolice Jeśli mieszkasz za granicą, to postaraj się wykorzystać wolny czas na zwiedzanie, poznawanie obcego języka i kultury. Dzięki temu szybciej staniesz się częścią lokalnej społeczności i zintegrujesz się z mieszkańcami. Po prostu wykorzystaj czas i miejsce, w którym się aktualnie znajdujesz. Koniecznie poznaj miasto czy wieś, w której mieszkasz. Możesz zacząć choćby od punktów usługowych.
  • Znajdź nowych znajomych Może odezwiesz się do dawno niewidzianych przyjaciół, którzy też mieszkają za granicą? A może warto zaproponować jakieś wyjście znajomym z pracy lub współlokatorom? W końcu nie Ty jeden czujesz się samotnie z dala od rodziny.
  • Poszukaj hobby W oderwaniu się od czarnych myśli bardzo pomaga pasja. Może chciałbyś podszkolić się w jakiejś dziedzinie lub od dawna rozważasz zapisanie się na siłownię?
  • Stwórz bloga Prowadzenie relacji z podróży może być formą terapii, pamiątką lub sposobem na dodatkowy zarobek. Założenie strony internetowej, na której opiszesz swoje doświadczenia związane z pracą za granicą, może okazać się wielką przygodą. W obecnych czasach coraz więcej osób prowadzi fotoblogi lub videoblogi.
  • Zapoznaj się z rodakami Na pewno komuś, kto czuje się osamotniony za granicą, będzie raźniej w towarzystwie Polaków. Centrami integracji bywają kluby sportowe lub kościoły.
  • Wykorzystaj technologie Komunikatory, smartfony i media społecznościowe – to dzięki nim możesz w każdej chwili zadzwonić lub wysłać zdjęcie do najbliższej osoby. Zdobycze techniki dają szanse na to, by utrzymywać stale kontakt z rodziną, a korzystanie z telefonów i internetu jest na szczęście coraz tańsze.
  • Wyznacz sobie cel Jeżeli tęsknota na emigracji nie pozostaje Ci obca, to postaraj się myśleć o tym, że z każdym dniem przybliżasz się do osiągnięcia swojego celu. Zwykle główną motywacją emigrantów jest chęć odłożenia konkretnej sumy np. na budowę domu, zakup auta czy opłacenie studiów.

Zostaw komentarz


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *